12. kolejka Knurowskiej Ligi Futsalu

• autor: Blazej012, 2018-01-23 14:28

Relacja, protokół meczowy z 12. kolejki KLF (2018.01.22)

oraz aktualna tabela, klasyfikacja strzelców i Fair Play

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Knurowskiej Ligi Futsalu odniósł zespół Gesanetu. We wczorajszy wieczór drużyna Dariusza Flisa spotkała się z TKKF Mistral Intermarche i pomimo sporych braków kadrowych wygrała 5:2 kontrolując prawie całe spotkanie. Jedyny wątpliwy dla lidera moment meczu nastąpił ok. 30 minuty, kiedy to TKKF zdobył w przeciągu dwóch minut dwa gole i doprowadził do stanu 3:2. W końcówce Gesanet odpowiedział tym samym i nadal jest jedynym zespołem w lidze bez porażki, TKKF z kolei po trzech z rzędu przegranych spadł na 4. miejsce w tabeli.

Dwa spotkania rozegrał wczoraj Vibovit. Najpierw obrońcy tytułu pokonali nie bez problemów Bud-Expert Team, gdyż jeszcze na 5 minut przed końcową syreną utrzymywał się wynik 4:4. Po 45 minutach odpoczynku Vibovit spotkał się w zaległym meczu z Apteką Św. Barbary Tritechem i   odniósł nadspodziewanie łatwe zwycięstwo 6:1. Drużyna Krzysztofa i Grzegorza Górków rozpoczęła wprawdzie od prowadzenia, ale potem strzelali już tylko aktualni mistrzowie i dzięki wygranej  awansowali na pozycję wicelidera.

W meczu dwóch ostatnich drużyn w tabeli Przychodnia Prognostic ponownie okazała się lepsza od Kornas Teamu. Ekipa z Rybnika nadal czeka na pierwsze historyczne punkty.

Po rozegraniu w styczniu czterech serii spotkań rozgrywki powoli wchodzą w decydującą fazę. Liderujący Gesanet jest w komfortowej sytuacji, bo mając 10 punktów przewagi na Vibovitem w pozostających  do rozegrania 7 meczach wystarczy mu odnieść 5 zwycięstw, aby po raz pierwszy w historii zdobyć mistrzowski tytuł. Ciekawie zapowiada się walka o pozostałe miejsca na podium. Zajmujący długo pozycję wicelidera TKKF Mistral Intermarche spadł wprawdzie na 4. miejsce, ale już w następnej kolejce może wrócić na podium wykorzystując fakt, że Vibovit ponownie zagra z Tritechem.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, a piłkarze wrócą na parkiet po feriach. W poniedziałek, 12 lutego zagrają: