7. kolejka MLPNH w Knurowie

• autor: Blazej012, 2016-11-22 13:44
Relacja, protokół meczowy z 7. kolejki MLPNH (2016.11.21)
oraz aktualna tabela i klasyfikacja strzelców

Najciekawszym meczem wczorajszej 7. kolejki rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej był pojedynek Vibovitu z Teamem Stalmet. Już od początku spotkania pachniało niespodzianką kiedy bardzo zmotywowana drużyna Flisów objęła prowadzenie 2:0. Wprawdzie Vibovit szybko odpowiedział golem kontaktowym, ale przed przerwą ponownie za sprawą Macieja Stopy stracił trzeciego gola i schodził na drugą połowę z dwubramkową stratą. Po zmianie stron Vibovit w swoim stylu rozegrał rzut rożny i po strzale Adriana Zabłockiego zdobył drugiego gola, jednak chwilę później zawodnik ten musiał opuścić boisko na skutek drugiej żółtej kartki. Cóż z tego, że lider przetrzymał osłabienie liczebne, skoro grając już w komplecie stracił czwartego gola po pięknym uderzeniu Mateusza Mularczyka i było 4:2 dla Teamu Stalmet. Drużyna Vibovitu nie poddała się, jeszcze raz rzuciła się na przeciwnika i w końcu dopięła swego doprowadzając do remisu w 34. minucie spotkania. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, na 30 sekund przed końcem akcja Kraska-Krusiński zakończyła się celnym trafieniem tego drugiego. Nie był to koniec emocji, bo gdy do końcowej syreny brakowało 7 sekund strzelec piątego gola nieprzepisowo powstrzymywał na środku boiska bramkarza Vibovitu, a że było to szóste przewinienie „Stalowych”, Vibovit stanął przed szansą uratowania punktu. Na nieszczęście dla lidera strzał z 10 metrów Ariela Mnochego wylądował na poprzeczce i pierwsza w tym sezonie porażka Vibovitu stała się faktem, Team Stalmet natomiast znalazł się na już 3. miejscu w tabeli.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego IPA Knurów wykorzystali porażkę lidera i po ograniu Paderka zrównali się z Vibovitem punktami. Paderek Team miał wszelkie szanse, by sprawić niespodziankę, gdyż IPA przystąpiła do meczu mocno osłabiona i bez nominalnego bramkarza, górę wzięło jednak doświadczenie weteranów. Warto wspomnieć, że mecz rozpoczął się od prowadzenia licealistów, dla których gola strzelił bramkarz Sebastian Pawlik.

W meczu zespołów aspirujących do podium Tritech pewnie ograł TKKF Mistral Intermarche. Zwycięzcy ustawili sobie mecz piorunującym początkiem, bo w 4. minucie prowadzili już 3:0. Potem Tritech pozwalał TKKF-owi utrzymywać się przy piłce, ale kontrolował przebieg gry.